Site Analiz İçin Faydalı Ücretsiz Araçlar

E-Ticaret Yöneticisinin Ajandasında Olabilecek Site Analiz İçin Faydalı Ücretsiz Araçlar

Sahibi olduğunuz ya da rakibiniz olan bir sitenin tüm yönleri ile incelenebileceği bir kaç faydalı analiz aracı.

algoroo googledaki dalgalanmaları, algroitma tarihlerini, en çok trafik kazanan ve kaybeden bazı web sitelerini gösterir.

netrenderer web site tasarımınızın farklı internet explorer sürümlerinde nasıl göründüğünü verir.

browsershots ile web sitenin farklı sürümdeki tarayıcılarda nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz.

massalexa aynı anda 200 adete kadar sitenin alexa değerlerini inceleyebilirsiniz. (Alexa değerlerinde çok fazla manipülasyon yapıldığı için yer verilmedi).

Web sitesinden dışarıya verilen dofollow/nofollow linklerini buradan inceleyebilirsiniz.

web archive ile herhangi bir web sitesinin geçmiş tarihlerdeki görünümünü verir. Satın alacağınız ya da rakip sitenin geçmişten bugüne gelişimi hakkında fikir edinebilirsiniz.

kwfinder ile anahtar kelime analizi yaparken kullanbileceğiniz bağlantılı anahtar kelimelerin trend, aylık arama, ortalama tık başı maliyet ve anahtar kelime zorluk derecesi hakkında fikir verir. Ayrıca sorgulanan anahtar kelimenin google ilk sayfa sıralamasındaki sitelerin değerlerini karşılaştırabilirsiniz.

plagiarisma Web site içeriklerinin yazı özgünlüğü hakkında bilgi verir.

İnternette yayımlanmış bir makalenin yazının özgün olup olmadığını buradan inceleyebilirsiniz.. Diğer sitelerde de yayımlanmışsa kontrol etmenizi sağlar. Size ait bir içeriği diğer web sitelerinin yayımlaması durumunda google telif hakkı şikayetini buradan yapabilirsiniz.. Telif hakkı yazıları konusunda hassas iseniz dmca kaydını yapmalısınız.

neilpatel anahtar kelime analizi yaparken kullanabileceğiniz harika araç! içinde anahtar kelimeniz geçen ve alakalı diğer yüzlerce kelimenin aylık arama hacmini, ortalama tık başı maliyetini ve rekabeti ile birlikte verir. Tek bir tuş ile kopyalayıp excelle atabilir ya da google adwords anahtar kelime analizi kısmında check edebilirsiniz

serplab 5 anahtar kelime sınırlı, web sitenin google sıralamasını doğru şekilde verir.

whats my serp ile 10 farklı web sitenin, her birinden 25 adet anahtar kelimesinin google sıralama sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Ücretsizdir, doğru sonuçlar verir ancak çok kullanışlı değildir (sık kullanımı durumunda hata verir)

wincher ile 8 farklı sitenin, sınırsız anahtar kelimesini 15 gün boyunca ücretsiz olarak google sıralama sonuçlarını takip edebilirsiniz. Bir anahtar kelimeyi farklı web siteleri ile karşılaştırabilirsiniz. Doğru sonuçlar verir.

Sitenize bir makale yazdınız ve en kısa sürede google’ın indexlemesini istiyorsanız buyrun.

easy pings ile 5 farklı urlyi aynı anda pingleyerek google’da daha hızlı indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

rank signals en iyi ücretsiz backlink sorgulama araçlarındandır. (Ücretli ahrefs üyeliği olmadığı durumlarda)

seoptimer ücretsiz web site seo analiz aracına güzel bir örnek olabilir.

Web site trust ve citation flow değerlerini majestic.com adresinde analiz edebilirsiniz.

gtmetrix ise web site hızı için en iyi analiz ve tavsiye araçlarından. Sayfa yüklemenme süresi, toplam sayfa boyutu ve toplam sorgulama sayısını doğru bir şekilde verir. Yazılımcılar için harika hız tavsiyelerinde bulunur.

pingdom bir başka popüler web site hız analiz aracı (test lokasyonu usa olan web siteler için daha başarılı)

Bu web sitesi mobil uyumlu mu değil mi? cevabı için buyrun

website penalty indicator Web sitenin google algoritmaları sürecinde geçirdiği serüven. Bir sitenin ani trafik artış ve azalışlardan geçmişte ceza alıp almadığı hakkında fikir edinebilirsiniz.

builtwith Web sitenin ayrıntılı teknoloji profilini inceler.

Bunların haricinde seo uzmanlarının kullandığı en önemli analiz araçları moz ve ahrefsdir. Ücretsiz olarak sınırlı analiz olanağı sağlasa da bir çok e-ticaret yöneticisi için yeterlidir. Ücretli üyeliklerin ayrıcalıkları çok fazladır.

×